Domena .PL

Wybierz najbardziej rozpoznawalną domenę .PL,
jeśli działasz na terenie Polski

Domena .PL – podstawowe informacje

Domena .PL to domena narodowa przypisana Polsce. Podkreśla obszar działalności firmy na terenie całego kraju. Jest to najpopularniejsza domena w naszym państwie. Rejestracja domeny .PL jest otwarta dla wszystkich.

Dla kogo domena .PL?

Domena .PL jako domena narodowa dedykowana jest wszystkim firmom działającym na terenie Polski. Jeśli prowadzisz organizację, stowarzyszenie, zakładasz firmę i oferujesz usługi w Polsce, to ta domena jest idealna. Jest najbardziej rozpoznawalna wśród polskich użytkowników sieci, co sprzyja zwiększeniu ruchu na stronie. Podczas rejestracji pamiętaj o działaniach konkurencji. Zarejestruj więcej adresów z podobnymi nazwami do Twojej.

Dlaczego warto wybrać domenę .PL?

Adresy WWW z polską końcówką są najbardziej rozpoznawalne wśród polskich użytkowników sieci. Domena .PL sugeruje, że oferta jest w języku polskim i firma działa na terenie naszego kraju. Jeśli wybierzesz domenę z nazwą usługi i końcówką .PL, na pewno zwiększysz ruch na swojej witrynie, co przyczyni się do pozyskania szerokiego grona klientów.

Czy wiesz, że

Łącznie jest zarejestrowanych ponad 2,7 miliona domen w rejestrze domeny .PL.

Domeny .PL odnoszą coraz większe sukcesy na rynku wtórnym. Znane transakcje: play.pl za 2 mln zł, co.pl za 1 mln zł, czy opony.pl za 960 000 zł.
Interesują cię inne domeny? Sprawdź .co.

Praktyczne porady

Dla polskich firm działających na terenie naszego kraju, domena .PL jest najlepszym rozwiązaniem.

Przy rejestracji pamiętaj, że krótkie domeny zawierające słowa kluczowe mają większą wartość na rynku wtórnym.

Pamiętaj, aby rejestrować więcej adresów z nazwami podobnymi do Twoich, aby zabezpieczyć swój biznes przed działaniami konkurencji.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.