Domena .CLOUD

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .CLOUD – podstawowe informacje

Domena .CLOUD to domena, która szczególnie spodobała się firmom hostingowym i dostarczającym rozwiązania infrastrukturalne dla biznesu. Skojarzenie z usługami chmurowymi jest bowiem oczywiste. W branży IT

oznacza wirtualną chmurę usług dostępnych dla użytkownika, który po prostu korzysta z danego rozwiązania. Szczegóły techniczne, których świadomość jest klientowi zbędna są przed nim ukryte.

Poza firmami hostingowymi najczęściej domena .CLOUD jest stosowana przez dostawców usług z zakresu clodu computing i twórców oprogramowania tego typu. Adresy z tą końcówką znajdziemy również w portfolio dostawców chmur prywatnych, publicznych i hybrydowych.

Jak wykorzystać nowe domeny?

Nowe domeny świetnie sprawdzają się zarówno dla nowych, powstających firm jak i dłużej działających. Końcówka .CLOUD pozwala na znalezienie unikalnej nazwy, krótkiej i prostej do zapamiętania. Nowe domeny służą także do przeprowadzania dodatkowych kampanii, które wspierają markę i jej wizerunek. Pomagają wybrać chwytliwy adres, który zaprasza użytkownika do podjęcia działania.

Kto powinien rejestrować domeny .CLOUD?

Dostawcy hostingu,

firmy oferujące swoje usługi w modelu Software as a Service oraz Platform as a Service,

twórcy oprogramowania do zarządzania usługami w chmurze.

Praktyczne porady

Zarejestruj nową domenę i już na etapie adresu poinformuj Klientów o profilu działania.

Otwórz się na nowoczesne rozwiązania i wyróżnij spośród konkurencji z branżową końcówką.

Wybieraj rozszerzenia, które pozwalają na stworzenie ciekawego adresu WWW.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.