Domena .INFO

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .INFO – podstawowe informacje

Końcówka .INFO została wprowadzona w 2001 roku, od tego czasu jest z powodzeniem wykorzystywana przez wszelkiego rodzaju serwisy informacyjne. Domena .INFO to także szansa dla firm, które chcą w efektowny sposób przedstawić informacje o swojej działalności, produktach czy promowanych wydarzeniach. Pod takim rozszerzeniem mogą znaleźć się szczegółowe informacje na temat produktu i marki.

Jak wykorzystać nowe domeny?

Domena .info zaliczana jest do kategorii nowych domen, wśród których prym wiedzie xyz. Rozpoznawalność słowa info pozwala na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, również tych międzynarodowych. Końcówka .INFO bywa wykorzystywana przez ekspertów, którzy tworzą swoje strony WWW i dzielą się specjalistyczną wiedzą na dany temat. Dzięki prestiżowej końcówce taka strona zyskuje na wiarygodności, a przekazywane informacje budzą większe zaufanie wśród czytelników. Rozszerzenie .INFO pozwala stworzyć unikalny, krótki i łatwy do zapamiętania adres WWW.

Dla kogo domena .INFO?

Domena .INFO może być wykorzystana na potrzeby:

  • serwisów i portali informacyjnych,
  • stron z aktualnościami z danego regiony czy miasta,
  • blogów eksperckich,
  • serwisów poradnikowych,
  • firm chcących rozszerzyć swoją działalność o rynki zagraniczne.

Praktyczne porady

Domena .info dedykowana jest serwisom informacyjnym. Wyróżnij się dzięki nowym domenom.

Pamiętaj, aby nazwa domeny była zrozumiała dla odbiorców.

Pamiętaj, aby rejestrować więcej adresów z nazwami podobnymi do Twoich, aby zabezpieczyć swój biznes przed działaniami konkurencji.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.