Domena .ORG

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .ORG – podstawowe informacje

Domena .ORG należy do grupy domen najwyższego poziomu i jest przeznaczona dla organizacji pozarządowych, działających non-profit, stowarzyszeń, organizacji zajmujących się oprogramowaniem open source oraz dla firm komercyjnych. Rejestracja domeny jest otwarta dla wszystkich.

Dla kogo domena .ORG?

Końcówka .ORG jest kojarzona jako skrót od słowa organizacja. Najczęściej jest wykorzystywana przez organizacje charytatywne, stowarzyszenia i organizacje działające non-profit. Również stosowana do promocji organizacji zajmujących się oprogramowaniem open source.

Dlaczego warto wybrać domenę .ORG?

Domena .ORG jest rozpoznawalna na całym świecie. Końcówka od razu sugeruje odbiorcom, że strona należy do stowarzyszenia lub organizacji. Jako domena globalna (międzynarodowa) dodaje prestiżu w oczach odbiorców. Od 2014 roku obowiązuje autoryzacja abonenta poprzez kliknięcie linka w mailu. Dodatkowa weryfikacja jest potwierdzeniem wiarygodności.

Czy wiesz, że

Łącznie jest zarejestrowanych ponad 10,5 miliona nazw w rejestrze domeny .ORG.

Praktyczne porady

Domena .ORG jest idealna dla wszystkich organizacji i stowarzyszeń.

Pamiętaj, aby rejestrować więcej adresów z nazwami podobnymi do Twoich, aby zabezpieczyć swój biznes przed działaniami konkurencji.

Domena .ORG należy do grupy domen najwyższego poziomu i jest rozpoznawalna na całym świecie.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.