Domena .RU – Rosja

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .RU – podstawowe informacje

Domena .RU to narodowa końcówka Federacji Rosyjskiej. Domena została utworzona w 1994 r. po rozpadzie Związku Radzieckiego. Wcześniej w ZSRR posługiwano się domeną .SU, pochodzącą od nazwy Soviet Union.

Co ciekawe, domena .SU nie została wyłączona i wciąż w sieci działają strony z adresami w tej domenie. Według statystyk rejestru w 2009 roku było zarejestrowanych ponad 93 500 stron z końcówką .SU. Mimo to domena .RU jest znacznie popularniejsza i funkcjonuje podobnie jak domena .PL w naszym kraju. Domena .RU jest domyślnym rozszerzeniem dla rosyjskich stron.

Kto powinien rejestrować domeny .RU?

Firmy planujące wejście na rynek rosyjski ze swoimi usługami lub towarami.

Właściciele praw do znaków towarowych, chcący uchronić się przed cybersquattingiem.

Organizacje działające na rzecz relacji polsko-rosyjskich.

Praktyczne porady

Rejestracja domeny .RU jest otwarta dla wszystkich chętnych, bez restrykcji.

Przy rejestracji domeny przez firmy wymagane jest przesłanie dokumentu rejestracyjnego w wersji elektronicznej. Jest on przesyłany w imieniu klienta do rejestru domeny .RU.

Przy rejestracji domeny przez osoby fizyczne wymagany jest skan paszportu.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.