Domena .SE – Szwecja

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .SE – podstawowe informacje

Domena .SE to domena najwyższego rzędu dla Szwecji. Jest dostępna do rejestracji tylko dla obywateli kraju, mieszkańców oraz dla firm i organizacji działającym na jego terenie. Przy rejestracji wymagane jest podanie numeru EUVAT przez podmioty gospodarcze, a w przypadku osób fizycznych numeru identyfikacyjnego (odpowiednik PESEL w Polsce) lub numeru paszportu. Od osób zamieszkałych na terenie Szwecji wymagane jest podanie numeru Social Security (10-cyfrowy szwedzki numer). Możliwa jest rejestracja tylko na 1 rok.

Dla kogo domena .SE?

Domena .SE jest dedykowana firmom i organizacjom działającym na terenie Szwecji. Jeśli prowadzisz firmę w tym kraju, bądź planujesz wejść na rynek szwedzki ze swymi usługami, domena .SE potwierdzi odbiorcy Twoją tożsamość. Użytkownik sieci szukając usług na terenie Szwecji prędzej wybierze adres z dedykowaną dla tego kraju końcówką niż globalną. Wtedy ma pewność, że firma działa na terenie kraju i ma na niej swojego przedstawiciela.

Dlaczego warto wybrać domenę .SE?

Domena .SE nie jest dostępna do rejestracji dla wszystkich. Potwierdzenie obywatelstwa, zamieszkania na terenie kraju bądź rejestracji firmy, wymagane podczas rejestracji, służy budowaniu zaufania odbiorców do prezentowanej marki. Jest ona wiarygodna i godna zaufania.

Praktyczne porady

Posiadanie domeny .SE potwierdza autentyczność marki i buduje zaufanie odbiorców.

Rejestracja domeny .SE jest możliwa tylko na 1 rok.

Domena .SE jest dostępna tylko dla obywateli i mieszkańców Szwecji oraz firm zarejestrowanych na terenie kraju.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.