Domena .US – Stany Zjednoczone

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!


Domena .US – podstawowe informacje

Domena .US jest domeną narodową Stanów Zjednoczonych, choć za Oceanem nie jest tak popularna, jak globalna końcówka .COM. Ma to jednak swoje dobre strony. Pula wolnych nazw w domenie .US jest znacznie większa niż dla rozszerzenia .COM.

Rejestracja domeny .US jest dostępna tylko dla obywateli i rezydentów Stanów Zjednoczonych oraz dla podmiotów zagranicznych, które dokonują stałej wymiany handlowej z podmiotami z terenu USA. Dzięki temu ograniczeniu użytkownicy sieci podchodzą do stron .US z zaufaniem i chętniej zamawiają usługi, wiedząc że właściciel domeny został sprawdzony.

Słowo US w języku angielskim oznacza nas, nam, nami. Dzięki temu domeny .US dają możliwość tworzenia oryginalnych adresów internetowych, w których rozszerzenie tworzy logiczną całość z nazwą wybraną przez abonenta. Przykład: about.us.

Dla kogo nadają domeny .US?

Firmy chcące trafić do odbiorców na rynku amerykańskim.

Oryginalne adresy stron internetowych, tzw. domain name hacks.

Strony i serwisy informacyjne skierowane do Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych.

Praktyczne porady

Domeny .US są dostępne dla obywateli i rezydentów Stanów Zjednoczonych.

Firmy spoza USA mogą rejestrować domeny .US jeśli dokonują regularnej wymiany handlowej z podmiotami na terytorium tego kraju.

Jeśli planujesz działania na rynku amerykańskim, sprawdź też dostępność swojej nazwy w domenie .COM.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.