POTRZEBUJESZ NOWEJ DOMENY .COM.PL? SPRAWDŹ CZY JEST WOLNACennik domeny .COM.PL

Domena *cena rejestracji/odnowienia
.COM.PL
7.90 zł
99.99 zł

*Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć 23% VAT

Domena .COM.PL - podstawowe informacje

Wśród polskich końcówek domena .COM.PL zajmuje drugie miejsce pod względem liczby zarejestrowanych adresów. Obecnie utworzono ponad 415 tys. adresów z końcówką .COM.PL, co stanowi 15,3% wszystkich polskich domen.

Domeny .COM.PL są zaliczane do polskich domen funkcjonalnych. Wiele spośród polskich domen funkcjonalnych jest rodzimym odpowiednikiem popularnych końcówek globalnych. Tak jest w przypadku domeny .COM.PL. Jest to polska wersja domeny .COM, pierwotnie przeznaczonej dla stron komercyjnych (com to skrót od commercial).

JAK ZASTOSOWAĆ KOŃCÓWKĘ .COM.PL?

Początkowo domena .COM.PL miała podobne zastosowanie co rozszerzenie .COM. Była rejestrowana przez przedsiębiorstwa jako adres dla stron firmowych. Przykładem jest domena należąca do telewizji Polsat. Stacja zarejestrowała adres polsat.com.pl już w 1997 r. i przez wiele lat działała pod nim ich główna witryna. Dopiero w 2008 r. zmieniono adres strony na polsat.pl.

Z czasem domeny .COM.PL stały się popularniejsze również wśród firm. Obecnie domeny .COM.PL są rejestrowane w celu zabezpieczenia marki przed tzw. cybersquattingiem, czyli podszywaniem się pod znaną markę przy pomocy podobnego adresu internetowego. Domeny .COM.PL są również chętnie wykorzystywane do projektów, w których budowanie marki nie jest najważniejsze.

DLA KOGO DOMENY .COM.PL?

Domena .COM.PL to doskonałe zabezpieczenie Twojej strony przed cybersquattingiem. Zarejestruj ją w komplecie z domeną .PL zanim ktoś Cię ubiegnie i zacznie podszywać się pod Twoją markę.

Domeny .COM.PL są mniej popularne od rozszerzenia .PL. To dobra okazja, by znaleźć atrakcyjną nazwę, która jest już zajęta w domenie .PL.

Wykorzystaj domenę .COM.PL dla projektów, w których budowanie marki online nie jest najważniejsze.

Cena utrzymania domeny .com.pl jest niższa od popularnej peelki. To świetne rozwiązanie dla stron hobbystycznych, prowadzonych non-profit.

ZOBACZ TEŻ INNE DOMENY:
.COM Więcej
.EU Więcej
.CO Więcej
.EU.COM Więcej
.PL Więcej
.CO Więcej
.NET Więcej
DODATKOWE INFORMACJE:
Masz już domenę? Przenieś do nas.

Szukasz innej domeny? Sprawdź cennik wszystkich domen.

Zapomniałeś przedłużyć domeny? Sprawdź cennik dla nieterminowych płatności.
PRAKTYCZNE RADY

W momencie złożenia zamówienia domena .com.pl jest rezerwowana na 14 dni. W tym czasie nikt inny jej nie zarejestruje. Po opłaceniu zamówienia możesz wykorzystać domenę do uruchomienia strony lub poczty. 

Adresy w domenie .com.pl mogą zawierać polskie znaki diakrytyczne (np. ą, ś, ł, ó i inne). 

Jeśli zapomniesz odnowić swoją domenę .com.pl, Twoje usługi przestaną być dostępne, ale przez 30 dni możesz odzyskać adres opłacając dokument proforma. 


KONWERTER DOMEN IDN

Do czego wykorzystać więcej adresów www?

Kampanie Marketingowe
Budowanie bazy odbiorców
Dziel się wiedzą

RODZAJE DOMEN - KTÓRE WYBRAĆ?

Polska Domena
Idealna dla wszystkich, którzy chcą prowadzić działalność na terenie Polski. Domena .PL jest najbardziej rozpoznawalną domeną w naszym kraju. Cieszy się największą popularnością i klikalnością pośród polskich odbiorców.
Domeny Regionalne
Jeśli chcesz prowadzić działalność lokalną, czyli na terenie wybranego miasta lub regionu, pomyśl o domenach regionalnych. Podkreślają one obszar, na którym działasz. Wybierz .waw.pl, .slask.pl, .wroclaw.pl i inne.
Domeny Globalne
Jeśli zakładasz międzynarodowa spółkę podkreśl to globalną końcówką .com, .net czy .org. Globalne rozszerzenie sugeruje, że strona jest w języku angielskim i działa na całym świecie.
Domena .EU
Stworzona z myślą o firmach działających na terenie Unii Europejskiej. Jeśli Twoimi klientami są mieszkańcy Europy zainwestuj w tę końcówkę.
Domeny Narodowe
Jeśli planujesz prowadzić działalność na terenie wybranego kraju, wybierz domenę z odpowiadającą mu końcówką: .de, .to, .co.uk i inne. Domeny zagraniczne wykorzystaj również przy tworzeniu wersji językowych. Końcówka podkreśla, że treści na stronie są przetłumaczone i zrozumiałe dla odbiorców.
Nowe Domeny
Jeśli działasz globalnie i chcesz podkreślić profil działalności to wybierz branżowe końcówki domenowe: .HOTEL, .AGENCY, .BIKE. Stworzone z myślą o markach chcących się wyróżnić i zachęcić odbiorców do kliknięcia w ich link. Dobry i chwytliwy adres ułatwia działania marketingowe i sam w sobie przyciąga klientów.

Poznaj opinie naszych klientów

Z firmą Kei.pl współpracujemy już kilka lat. Codziennie ich usługi dopasowane do naszych potrzeb wpierają nasze działania i pomagają się rozwijać. Nasze zadowolenie jest najlepszą rekomendacją.
Anna Zbela
Anna Zbela
CEO
Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Analitycznych i Technologicznych
Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku naszych samochodów, również bezpieczeństwo elektronicznych danych jest dla nas priorytetem. Dlatego przy wyborze Partnera biznesowego kierowaliśmy się tymi wartościami. Jako kreator autorskich i nietypowych projektów jesteśmy jednocześnie wymagającym Klientem, stąd indywidualne podejście, jak również wsparcie w codziennej działalności jakie otrzymujemy z KEI pozwala nam działać bez obaw o dane. Możemy dlatego polecić zespół KEI, jako rzetelnego partnera w biznesie.
Zbigniew Karcz
Zbigniew Karcz
Assistant Manager
Dział Marketing / IT
Subaru Import Polska sp. z o.o.
Na co dzień nasz zespół walczy o ułamki sekund w Rajdowych Mistrzostwach Świata, dlatego interesuje nas tylko współpraca na najwyższym poziomie. Takie usługi świadczy firma Kei.pl. Zawsze możemy liczyć na ich profesjonalną obsługę.
Gabriel Borowy
Gabriel Borowy
rzecznik prasowy Kajetana Kajetanowicza
Kajto.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania
i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie.

801 308 408
Więcej o zasadach rejestracji domeny .COM.PL  

O czym warto wiedzieć rejestrując domenę .COM.PL?

Domena .COM.PL to polski odpowiednik globalnej domeny .COM. Jej rejestracja jest otwarta dla wszystkich i bez żadnych restrykcji. Dodatkowo, dzięki temu że jest mniej popularna od końcówki .PL można stworzyć więcej dopasowanych nazw strony WWW.

Kogo może zainteresować domena .COM.PL?

Rejestracja rozszerzenia .COM.PL będzie z pewnością dobrym zabezpieczeniem dla firm mających swoje strony pod adresem z końcówką .PL. W ten sposób można się skutecznie bronić przed oszustwami związanymi z podszywaniem się pod daną markę. Oprócz tego domena .COM.PL będzie idealna dla każdego, kto dopiero planuje założyć swoją stronę, ze względu na niższą cenę.