Domena .ES – Hiszpania

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .ES – podstawowe informacje

Domena .ES to domena narodowa przypisana Hiszpanii. Dobrze nadaje się do promowania usług na terenie tego kraju. Rejestracja domeny .es jest dostępna dla firm i osób fizycznych z dowolnego kraju. Przy rejestracji jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego bądź numeru identyfikacyjnego (w Polsce PESEL). Regulamin rejestracji domeny .es jest na stronie rejestru.

Dla kogo domena .ES?

Domena .ES jest dedykowana firmom i organizacjom działającym na terenie Hiszpanii. Jeśli prowadzisz firmę w tym kraju, bądź planujesz wdrożyć usługi na rynek hiszpański, domena .ES zachęci mieszkańców kraju do kliknięcia w Twoją ofertę. Dzięki otwartej rejestracji domeny .es można również wykorzystać w kreatywny sposób. Dla przykładu www.itun.es

Dlaczego warto wybrać domenę .ES?

Adres strony zawierający nazwę usługi bądź firmy oraz końcówkę .ES sugeruje, że firma znajduje się na terenie Hiszpanii. To przyciąga uwagę tych, którzy szukają usług blisko miejsca zamieszkania. Jeśli posiadasz firmę globalną i oferujesz usługi na całym świecie, wybierz domeny narodowe dedykowane do każdego kraju. Klienci częściej wybierają usługi lokalne/krajowe sugerując się końcówką w adresie WWW.

Praktyczne porady

Rejestracja domeny .ES jest otwarta dla wszystkich.

Jeśli prowadzisz biznes globalny, wersje językowe udostępniaj na domenach narodowych.

Pamiętaj, aby adres był krótki i łatwy w zapamiętaniu przez odbiorców.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.