Domena .ES – Hiszpania

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .ES – podstawowe informacje

Na KEI.pl możesz bez problemu zarejestrować adres zarezerwowany dla konkretnego kraju europejskiego. Doskonałym przykładem jest domena .ES najwyższego poziomu (ccTLD) przypisana Hiszpanii. Dobrze nadaje się do promowania usług na terenie tego kraju (skrót pochodzi od España), ale także poza nim. Istnieje od 1988 roku i aktualnie jest zarządzana przez publiczny podmiot prawny Red.es (zależny od hiszpańskiego Ministerstwa Przemysłu, Energii i Turystyki). Wcześniej podlegała pewnym ograniczeniom, ale w 2005 roku zasady zostały złagodzone i obecnie rejestracja domeny .ES jest dostępna dla firm i osób fizycznych z dowolnego kraju. 

Wśród użytkowników z Ameryki Łacińskiej końcówka ta również cieszy się dużą popularnością, ponieważ ma pozytywny wpływ na wyniki wyszukiwania. Choć domena .es jest ogólnodostępna, przy rejestracji jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego bądź numeru identyfikacyjnego (w Polsce PESEL). Regulamin rejestracji jest dostępny na stronie rejestru.

Dla kogo domena .ES?

Domena .ES jest dedykowana firmom i organizacjom działającym na terenie Hiszpanii. Jeśli prowadzisz firmę w tym kraju, bądź planujesz wdrożyć usługi na rynek hiszpański, domena .ES zachęci mieszkańców kraju do kliknięcia w Twoją ofertę. Dzięki otwartej rejestracji można wykorzystać ją w kreatywny sposób. Dla przykładu: www.itun.es. Wybierając adres ES, możesz trafić do hiszpańskojęzycznych odbiorców z 79 krajów.

Dlaczego warto wybrać domenę .ES?

Adres strony zawierający nazwę usługi bądź firmy oraz końcówkę .ES sugeruje, że firma znajduje się na terenie Hiszpanii. To przyciąga uwagę tych, którzy szukają usług blisko miejsca zamieszkania. Jeśli posiadasz firmę globalną i oferujesz usługi na całym świecie, wybierz domeny narodowe dedykowane do każdego kraju. Klienci częściej wybierają usługi lokalne/krajowe, sugerując się końcówką w adresie WWW.  Rozszerzenie ES samo w sobie pomaga w segmentacji geograficznej. Jest jednym z najlepiej pozycjonowanych w Hiszpanii, a pod względem popularności wyprzedza międzynarodową domenę .com. Może to przynieść korzyści, jeśli chodzi o uzyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarkach.

Rejestracja domen hiszpańskich – główne kryteria

Wybraną domenę .ES może kupić i zarejestrować każdy użytkownik na całym świecie – niezależnie od narodowości, miejsca prowadzenia działalności czy miejsca zamieszkania. Domeny hiszpańskie podlegają jednak ścisłym kryteriom. Ustalając adres, masz do dyspozycji od 3 do 63 znaków. Znaki specjalne, takie jak hiszpańskie samogłoski z akcentem á, é, í, ó, ú lub ü mogą być używane w domenie – podobnie jak myślniki i cyfry. Dozwolone są również adresy czysto numeryczne.

Postanowienia i regulacje Krajowego Planu Nazw Domen w zakresie rejestracji nazw z końcówką .ES określa Rozporządzenie Dyrektora Generalnego Red.es z dnia 2 stycznia 2010 r. Rejestr zabrania rejestracji niektórych nazw, zwłaszcza powiązanych z:

  • określonymi w kraju terminami internetowymi,
  • hiszpańskimi organami konstytucyjnymi,
  • instytucjami państwowymi itp.

Ile kosztuje wykupienie adresu z końcówką ES?

Koszt rejestracji domeny .ES na KEI.pl zaczyna się od 79 zł brutto. Odnowienie na kolejny rok to koszt 199 zł brutto. Cena jest bardzo atrakcyjna, zważając na to, że jest to domena najwyższego poziomu (ccTLD) o bardzo dobrym potencjale współczynnika klikalności. Minimalny okres, na jaki można ją zarejestrować wynosi 1 rok – maksymalny 5 lat. Jeśli domena .ES nie zostanie odnowiona do daty wygaśnięcia, przechodzi w 10-dniowy okres karencji, po którym zostaje dezaktywowana i ponownie trafia do rejestru.

Aby sprawdzić dostępność wybranej domeny hiszpańskiej, po prostu wpisz żądany adres w polu i kliknij przycisk wyszukiwania. Rejestracja zajmuje do 24 godzin. Alternatywnie możesz zakupić usługę e-mail, usługę hostingową lub jedno z naszych gotowych rozwiązań dla biznesu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Sprawdź również:

Domena .bar

Domeny .eu

Domeny .events

Domeny .net

Domeny .website

Praktyczne porady

Rejestracja domeny .ES jest otwarta dla wszystkich.

Jeśli prowadzisz biznes globalny, wersje językowe udostępniaj na domenach narodowych.

Pamiętaj, aby adres był krótki i łatwy w zapamiętaniu przez odbiorców.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.